Ruszamy z koksem

Jest już gotowa strona internetowa tegorocznego Pucharu Podlasia w Rowerowej Jeździe na Orientację, które odbędą się w dniach 26-28 kwietnia 2019 w Suwałkach. Zawody są międzynarodowe, więc mamy wersję polską oraz angielską. Wraz ze stroną możemy zaprezentować także regulamin imprezy zarówno w wersji ojczystej, jak i angielskiej. W naszym systemie zgłoszeniowym otwarte są także zapisy, więc czekamy na pierwszych śmiałków.

Informacja o Pucharze Podlasia jest już dostępna na stronie internetowej Rosyjskiej Federacji Orientacji Sportowej. Biuletyn w języku angielskim wysłałem też do zaprzyjaźnionych z nami krajów i mam potwierdzenie, że na pewno przyjadą zawodnicy z Litwy, Łotwy, Rosji i Estonii - czekam na dalsze odzewy.

Program zawodów został zmodyfikowany ze względu na osoby, które w piątek nie będą mogły dotrzeć na pierwszy start i dlatego Mistrzostwa Polski na dystansie sprinterskim zostały przełożone na sobotni wieczór. Szczegółowy program można znaleźć w regulaminie zawodów w dziale Informacje. W sumie podczas trzech dni rywalizacji uczestnicy będą mieć możliwość wystartować cztery razy (dwa sprinty, start masowy oraz klasyk).

Bardzo dobrze układa się współpraca z Nadleśnictwem Suwałki, Wigierskim Parkiem Narodowym oraz klubem MTB Suwałki. Podczas zawodów zostaną także po raz drugi rozegrane Mistrzostwa Polski Leśników w RJnO. Mapy są już w 90% gotowe i tylko czekają na korektę w marcu. Do 4 marca zostanie zamieszczony szczegółowy komunikat techniczny zawodów, a jeszcze wcześniej plakat promujący wydarzenie.

Podczas zawodów zostanie zastosowany system potwierdzania SportIdent AIR, a wszystkich zawodników dysponujących zapisem pokonania trasy zapewniamy, że ich ślad zostanie pokazany na mapach od razu po zawodach. W dodatku wyniki z zawodów będą możliwe do śledzenia on-line na stronie zawodów. Trasy nie będą jak na początek sezonu przesadnie długie, bo nie chcę wykończyć zawodników po pierwszych zawodach CTZ w sezonie 2019, ale o medale z pewnością łatwo nie będzie.